Rozpis

Datum

4. - 6. května 2018

Centrum

Šumperk
(Střední škola železniční, technická a služeb, Gen. Krátkého 30)

Start

4. května 2018 ve 23:00 v Šumperku
(parkoviště u centra závodu)

Cíl

v Šumperku
(bude se zde nacházet i centrum)

Trasa

Vyznačenou trať najdete na portálu mapy.cz cca 103km a 4150m převýšení

závěr (Tulinka -> cíl) berte pouze orientačně, v terénu bude vlastní značení

Šumperk -> Rejchartice -> Horní Bohdíkov -> Pekařov -> Nové Losiny -> Františkov -> Branná -> Ramzová -> Obří skály -> Šerák -> Keprník -> Vozka -> Vřesová studánka -> Červenohorské sedlo -> Výrovka -> Malý Jezerník -> Švýcárna -> Ovčárna -> Velký Máj -> Jelení studánka -> Ztracené skály -> Skřítek -> Klepáčov -> Kamenitý kopec -> Rapotín -> Bukový kopec -> Rejchartice -> Městské skály -> Šumperk

Značení a kontrola na trati

Označeny budou úseky, kde se nenachází turistické značení a nepřehledné úseky na turistických cestách. Mapu s vyznačenou tratí a popis tratě dostane každý závodník na prezentaci. Kontroly budou vyznačeny na mapě a v popisu trati.

Občerstvení

V cíli zdarma (polévka, pivo, nealko atd.). Na trati je dostatek míst na doplnění vody. Občerstvit se dá na horských chatách (Šerák, Červenohorské sedlo, Švýcárna, Ovčárna, Skřítek), které jsou v tuhle roční dobu otevřeny. Drobné občerstvení na tajných kontrolách jako v předchozích letech (v loňském roce v Branné a na Skřítku - pivo, kofola, pomeranče, banány, sůl). Oficiální občerstvovačky na trati nejsou. 

Časový limit

Neomezený, všichni, kteří dojdou do cíle, budou započteni do výsledkové listiny bez ohledu na jejich čas. Ti, kteří nedojdou do nedělního rána (30 hodin), budeme posléze kontaktovat a vyhrazujeme si právo změnit místo cíle. Po zkušenostech však víme, že ti nejpomalejší dokážou trať zvládnout do 30 hodin.

Registrace a startovné

Registrace bude spuštěna po vyřízení všech potřebných povolení. Očekáváme přelom února a března. Cenu základní registrace 350,- Kč.

Ubytování

Zdarma v centru závodu. Účastníci mají možnost využít také sociální zařízení (sprchy, WC).

Povinná výbava

Čelovka nebo baterka a mobilní telefon (číslo uvedete v registračním formuláři). Vše ostatní (náplasti, obvaz, léky, masti, NRC alufolie) necháváme na vašem selském rozumu a uvážení. Nezapomínejte, že na vrcholcích bude dost možná ještě značná sněhová pokrývka, zvolte tedy vhodné oblečení, i když v nížinách bude už dostatečné teplo na lehký "topik".

Odstoupení ze závodu a doprava zpět do centra

O odstoupení bude závodník muset informovat centrálu prostřednictvím sms (číslo a další důležité údaje budou uvedeny na popisu tratě). Dopravit se bude muset každý sám po své ose. Pokud se účastník nebude vracet do centra závodu, je povinen to v sms oznámit!

Informace

Konání závodu umožnil podnik Lesy České republiky, s. p. Závod Jesenická stovka se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky - jsou to i Vaše lesy, chovejme se tady ohleduplně.

Pořadatelé

Jesenická stovka, z. s.
info@jesenickastovka.cz

ředitel závodu - Martin Benc

Top