Dětský pochod spouští registraci!

V letošním roce na trať vyrazí i ti nejmenší, a to formou dětského pochodu. Pro účastníky jsou nachystány tratě 3,5 a 11,5 kilometrů. Startovné se neplatí a na prvních 50 přihlášených čeká na startu malý dárek.

Diskuze o tom, jak v dnešní době děti tráví veškerý svůj volný čas u počítače, místo toho aby si hrály venku na vojáky, nás štvou. Štvou nás, protože jsou to jen slova a většina lidí s tím nechce nic dělat. My jsme si však řekli, že místo blbých řečí začneme makat. Pomozte nám tedy vyhnat své ratolesti aspoň na jeden den ven! Postu hlavní organizátorky doprovodných pochodů se zhostila Terka Sochorová. My jsme se Terky zeptali na pár informací, které vám tyto pochody podrobněji přiblíží.

Jak vše bude probíhat?

Je nutné děti předem zaregistrovat, jednak tak mají šanci dostat balíček na cestu (v případě že budou mezi prvními 50 registrovanými) a jednak my budeme vědět na kolik dětí se těšit. Registrovat se lze vyplněním jednoduchého formuláře na webu. V případě že se rozhodnete zúčastnit a nechcete se registrovat, bude ve velmi omezeném počtu možnost i na místě. Ovšem nemůžeme zaručit, že zbydou startovní místa. Přeci jen doprovodný pochod pořádáme poprvé a nemáme představu, kolik dětí se přihlásí. Registrovat přes internet je možné do úterý 3. května (do půlnoci).

Startuje se individuálně, pochod není měřený časově, nevyhlašují se výsledky. Děti se na trať mohou vydat mezi 8. a 10. hodinou. Nejdřív je potřeba se odprezentovat, my dětem dáme jednoduchou mapu závodu a kartičku, kam budou fixami značit průchod na kontrolách. Následně již nic nebrání vyrazit na trať.

V případě, že se zaregistrujete a už dopředu budete vědět, že se nakonec nezúčastníte, prosím, dejte nám to vědět na e-mail deti@jesenickastovka.cz. Uvolníme místo jiným dětem.

Na co se děti mohou těšit?

Jak již bylo avizováno, pro prvních 50 přihlášených dětí čeká na startu balíček se svačinkou a na všechny, kteří se vrátí do 16. hodiny, v cíli čeká účastnický list a sladká odměna. Aby pochod nebyl jen „nudnou vycházkou“, děti na trase ještě čeká překvapení v podobě plnění různých úkolů.

Pro jak velké děti je pochod určen?

Věková hranice není určena, ani horní, ani spodní. Pochod je určen pro všechny děti, které mají rády přírodu a nechtějí v sobotu sedět doma. Jsou připraveny dvě trasy, 3,5km a 11,5km, takže je možno trasu uzpůsobit možnostem dítěte. Krátká trasa se dá projet i s kočárkem. Některé kritické místa se dají objet po větší cestě.

Co když bude špatné počasí?

Máme objednaný slunečný den, ale kdyby přece jen bylo špatné počasí, záleží na účastnících. My tam budeme, i kdyby padaly trakaře. Bude to tedy jen na vás.

Podrobné informace včetně registračního formuláře najdete zde

Top