POKYNY!

Nejdůležitější informace před startem, nutnost přečíst!  Záloha 200,- na čip, kelímek s sebou a další info - více v článku.

HARMONOGRAM

Pátek

16:15 Otevření tělocvičny

18:00 Začátek prezentace

22:00 Konec prezentace

22:15 Výklad pokynů + losovačka o bundu Tilak Aira a poukaz na 3000,- od Inov-8

23:00 Start

Sobota

8:00 - 10:00 Prezentace dětský pochod

cca 11:00 První závodníci v cíli

cca 14:00 Vyhlášení vítězů

16:00 Konec dětského pochodu

Neděle

cca 5:00 Příchod posledního závodníka

10:00 Uzavření tělocvičny

 

INFORMACE O CENTRU A PREZENTACI

Každý závodník dostane na prezentaci čip k měření času, na čip je vybírána vratná záloha 200,- Kč. Připravte si přesně 200,- Kč. Na místě nebudeme peníze rozměňovat! Více info najdete zde.

Do tělocvičny je přísný zákaz vstupu v obuvi! Vezměte si s sebou přezuvky. Start se nachází v přímé blízkosti centra. Cíl je v centru, po 10. hodině v neděli budou závodníci přesměrováni na jiné místo cíle! Všichni, kteří budou případně na trati, budou informování na telefonním čísle, které uvedli v registračním formuláři.

V blízkosti centra je dostatečný počet parkovacích míst v okolních ulicích, případně na parkovištích.

Ubytování v tělocvičně je zdarma. V šatnách se nachází sprchy. Po závodě je v ceně startovného nachystáno i drobné občerstvení!

Do tělocvičny se vstupuje bočním vchodem, souřadnice centra najdete zde

Dále vás chceme také poprosit, abyste neparkovali před vjezdy od garáží, které se nachází v přímé blízkosti školy (viz mapa). V minulosti jsme museli řešit stížnost od jednoho z majitelů garáže, tak ať vám někdo neodtáhne auto. V blízkosti je hned několik parkovišť, dbejte dopravním předpisům. 

 

INFORMACE O PRŮBĚHU ZÁVODU

Občerstvovací stanice – nejsou, každý závodník se stravuje z vlastních zásob, horské chaty jsou přes den otevřeny. Na trati budou pouze dvě živé kontroly, na kterých bude drobné občerstvení. Na živých kontrolách nebudou plastové kelímky, nutné vzít si s sebou!

Ražení kontrol – závodníci při prezentaci obdrží průkazky, do kterých budou zaznamenávat průchod kontroly pomocí kleštiček, které na ní budou. Kontroly jsou jasně označeny (lampion, nápis kontrola, reflexní páska). V případě, že bude kontrola chybět, závodník dále pokračuje v závodu bez jakékoliv nutnosti kontrolu značit. 

Značení trasy – závodník se řídí výhradně popisem trasy a mapou, které dostane při prezentaci! Trať je na nepřehledných místech značena reflexními páskami (noční úseky), případně šipkami. Závodník se orientuje výhradně pomocí turistického značení. Naše značení může být znehodnoceno záškodníkem, proto si vždy hlídejte směr pomocí mapy a popisu tratě!

Pokud si stahujete GPS souřadnice, zkontrolujte si trať ještě před startem! GPS souřadnice nejsou oficiální a jakékoliv reklamace o špatném označení trasy pomocí těchto souborů nebudou akceptovány!!!

V úvodní části závodu se nachází elektrické ohradníky, dbejte zvýšené opatrnosti. Je nutné po každém průchodu ohradník zavřít (většinou pružina s rukojetí nebo kovová dvířka)! Ohradníky zavírejte, i když za sebou vidíte pár metrů dalšího závodníka, ve tmě tento závodník nemusí otevřený ohradník zaregistrovat a může tak zůstat ohradník otevřený! V minulosti bylo toto pravidlo někým porušeno a utekly krávy, na místě proto letos musí být pořadatelská hlídka. Kdokoliv, kdo nezavře ohradník, bude okamžitě diskvalifikován!

Ukončení závodu – závodník je povinen o ukončení informovat pořadatele na telefonním čísle 737 666 381 (Martin Benc) a uvést, zda se dostaví zpět do centra! Závodník o ukončení může také informovat osobně v centru závodu a to do nedělní 8. hodiny. Organizátor nezajišťuje svoz závodníků z tratě.

Povinná výbava – čelovka a plně nabitý a v průběhu závodu zapnutý mobilní telefon! Nezapomínejte na nový zákon o nočním pohybu mezi obcemi. Závodník tedy musí mít reflexní prvky na oblečení a batohu!

Doporučená výbava – neměly by vám chybět náhradní baterie, NRC alufolie, náplasti, obvazy, léky a samozřejmě dostatečně teplé oblečení!

 

Top