Favorité poběží s GPS

Jak už jste se mohli dočíst, v letošním roce přinášíme další novinku v podobě GPS trackerů. Dvacet námi vybraných favoritů poběží s trackery, fanoušci tak budou moci sledovat boj o čelní pozice v živém přenosu!

Jeseníky jsou nevyzpytatelné a i ti největší favorité tu často vyhořeli. Spousta reprezentantů se na trati Jesenické stovky nedokázala probojovat na pódium. Naopak se tu zrodilo spoustu nečekaných umístění. Vždyť Tomáš Udržal tu v loňském roce skončil těsně druhý a to podle jeho slov byla jeho první stovka. I Petr Hének vloni zaskočil pořadatelé v Branné, když jeho tempo činilo téměř 10km v hodině, nakonec skončil třetí. Favoritů i letos bude celá řada a dá se tedy čekat vyrovnaný boj. O nejvyšší příčky si to určitě bude chtít rozdat dvojnásobný vítěz z předchozích let Vašek Král. Ten před rokem bral "pouze" brambory a z jeho výrazu šlo vidět velké zklamání. Také aby ne, zatím drží časový rekord novodobé Jesenické stovky (nutno podotknout, že trať byla každý rok trochu jiná). Bok po boku by s ním měli běžet další borci, již zmiňovaný Petr Hének, Róbert Frohn či Jirka Helleší. Zadarmo jim nic nebudou chtít dát ani mladí orienťáci Martin Benroth a Vojta Vozda. Samozřejmě se boj neomezí jen mezi tyto borce, v poli je celá řada dalších zkušených běžců.

V ženách bude situace možná ještě zajímavější. Petra Mücková dokazuje, že je ve skvělé formě a po loňském druhém místě si bude dělat určitě ambice i na příčku nejvyšší. Nebude to mít však vůbec jednoduché, Kristýna Hájková už v minulosti sesbírala řadu úspěchů na českých stovkách. Na Jesenické stovce odstartuje poprvé, budeme na ni velmi zvědavi! Na domácí půjdě se představí i Verča Drtilová, znalost terénu a loňské třetí místo ji určitě budou hrát do karet. Před touto sezonou možná dvě neznámá jména, ovšem letos velmi výrazná - Eva Konszká a Eliška Kaniová. I s těmi rozhodně soupeřky musí počítat, své kvality dokazují v rámci Česko-Slovenského poháru v ultratrailu, kde Eva vede průběžné vedení v ženách a celkově je na neskutečném druhém místě v závěsu za Dalimilem Hotou. Ten jako vedoucí závodník průběžného pořadí poháru poběží s GPS samozřejmě také.

Závodníci mohou GPS tracker odmítnout. Jedná se však o malou krabičku velikosti krabičky sirek, byla by tak škoda upřít divákům u obrazovek tyto zajímavé souboje. Osloveni budou:

 

Muži (abecedně):

Balcar Marek

Benroth Martin

Dušánek Jan

Eschler Radek

Frohn Róbert

Helleší Jiří

Hének Petr

Hota Dalimil

Hruška Zdeněk

Král Václav

Skiba Petr

Suchomel Jan

Švec Marek

Vozda Vojtěch

 

Ženy (abecedně):

Drtilová Veronika

Hájková Kristýna

Kaniová Eliška

Konszká Eva

Majorová Eliška

Mücková Petra

 

Náhradníci (v pořadí, v jakém budou případně osloveni):

Lederer Jan

Valentík Tomáš

Marek Martin

Svoboda Tomáš

Top