Filip Šilar a Eva Zborníková jsou vítězi ročníku 2015!

Ročník 2015 zná své vítěze. S náročnými podmínkami si nejlépe poradil Filip Šilar, který zdolal trať v čase 12 hodin a 11 minut.

Na posledních stovkách metrů svedl souboj s Tomášem Udržalem, který si nakonec doběhl v čase 12 hodin a 12 minut pro druhé místo. Třetí příčku obsadil Petr Hének, který především první třetinu tratě rozběhl v drtivém tempu a na tajné kontrole v Branné, cca 30. kilometr, byl v čase okolo 2 hodin a 45 minut! Jeho výsledný čas byl nakonec 12 hodin a 32 minut. Loňský a předloňský vítěz Vašek Král bral tentokrát nepopulární čtvrté místo.

V ženách si pro vítězství doběhla suverénně Eva Zborníková v čase 15 hodin a 34 minut! O druhé místo se rozběhl boj od tajné kontroly na Skřítku. Tady byla ještě na druhém místě Veronika Drtilová, ovšem zkušenosti Petry Mückové byly znát a mohla tak v cíli slavit stříbrnou medaili s časem 16 hodin a 15 minut. Veronika Drtilová pak doplnila pódiové umístění, když doběhla v čase 16 hodin a 54 minut. Souboj o první místa mohl být ještě zajímavější. Ve vedoucí skupince v Branné byla i Anička Čajková, bohužel v dalším průběhu závodu musela ze zdravotních důvodů odstoupit.

Do závodu odstartovalo 183 závodníků, do cíle došlo 123 účastníků. Bohužel přibližně 30 závodníků již nedbalo na posledních kilometrech dostatečné pozornosti a zapomněli odbočit na Kokeš, kde byla poslední tajná kontrola. Tato kontrola tu nebyla připravena jako chyták. Mapa v tomto místě byla už dost nepřehledná kvůli křížení tratě a vyznačenému vlastnímu značení. Kontrolu jsme z tohohle důvodu dali jako tajnou, aby se dalo v mapě aspoň trochu vyznat. Nepřišlo by nám fér diskvalifikovat závodníky, kteří makali více jak 100 kilometrů a pak minuli jednu odbočku, která ve finále byla delší jen o pár metrů (byla ale technicky náročnější). Proto tito závodníci jsou umístěni pod oficiální výsledkovou listinou, ale počítáme je jako účastníky, kteří úspěšně absolvovali trať. Navíc s pořadím na prvních místech to nijak nezamíchalo, takže není co řešit. Každý ví, co na trati nechal a díky smradu z bot na chodbě v tělocvičně, to víme i my pořadatelé. Níže najdete ještě fotky inkriminované odbočky, kompletní výsledky pak najdete zde.

Top