Hének a Mücková vítězi ročníku 2016!

Vítězové už jsou nějakou dobu v cíli, pojďme si přiblížit dění na letošním ročníku.

Již od startu se do čela závodu dostal Petr Hének, který vyhrál stylem start - cíl. Fanoušci u počítačů mohli jeho počínání na trati sledovat prostřednictvím GPS, kde bylo jasné, že svůj náskok neustále navyšuje. Nakonec se dostal na více než hodinu. Celkový čas pak činil 11 hodin a 2 minuty a to i přes to, že Petr zaběhl do Ostružné a přidal si pár metrů navíc. To vše kvůli záškodníkům, kteří na úseku od Pěchotního srubu pozměnili značení. 

Spousta favoritů na trati pohořela, Vašek Král se ale v samotném závěru dokázal probojovat na druhé místo a po loňském 4. místě se opět vrátil na bednu. Jeho bilance tu činí dvě první místa, jedno čtvrté a letos druhé místo. 

Třetí místo bylo dlouho nejasné, v cíli se objevil v čase 12:15 Ondřej Kovářík, bohužel ale neměl oraženou kontrolu, a tak byl podle pravidel diskvalifikován. Na třetí místo se tedy muselo čekat, už to vypadalo, že Jirka Helleší, muž třetích míst (na Jesenické stovce se mu to podařilo už 2x), bude opět třetí, když ve finiši porazil těsně Zdeňka Hrušku. Bohužel ale ani on neměl kontroly zcela v pořádku. Ze třetího místa se tedy mohl radovat Zdeněk Hruška s časem 12:39

(zleva: Zdeněk Hruška, Petr Hének, Václav Král. Cenu útěchy dostali diskvalifikovaní Jiří Helleší a Ondřej Kovářík)

V ženách byla situace přehlednější. Po odstoupení Veroniky Drtilové v půlce závodu, která v té době byla průběžně druhá, si suveréně v čase 14:06 doběhla pro vítězství Petra Mücková. Celkově skončila na krásném 9. místě. 

Hned za sebou doběhly Eliška Kaniová a Renata Hlaváčová v čase 15:52, respektive 15:54. Obě závodnice se i v celkovém pořadí vešly mezi 25 nejrychlejších.

(zleva: Renata Hlaváčová, Petra Mücková, Eliška Kaniová)

Na start se postavilo 198 závodníků, cíl z nich vidělo 134, z nichž do cíle jako poslední za velkého potlesku došel Olaf Čihák v čase 35:13. Dalších 5 závodníků absolvovalo celou trať, neměli však v pořádku ražení kontrol.

 

Top