Slovo závěrem

Druhý oficiální ročník máme za sebou a je čas na krátké zhodnocení a poděkování všem, kteří přispěli k chodu celého podniku. Letošní ročník přinesl hodně nového. Největším faktem je, že se nám podařilo závod vyprodat, což dává do dalších let velkou zodpovědnost.

Druhou překvapivou skutečností bylo, že nás začaly oslovovat i společnosti, které se chtěly na našem závodě podílet. Jelikož však máme od minulého ročníku za zády velké tahouny v oblasti outdooru a běhu (Tilak, Inov-8), museli jsme odmítnout dvě významné sportovní značky. Tímto stylem chceme pokračovat i v budoucnu, spolupráce nejen s Tilakem a Inov-8 se nám osvědčila na jedničku, ale i s dalšími, jako jsou Holba, Kofola a Svět běhu. Produktivní byla také s Jonas Parkem v Ostružné, se kterými jsme se rozhodli spolupráci prohloubit a můžete se tak těšit ještě letos na jednu akci (podrobnosti se včas dozvíte). Se všemi partnery budeme chtít spolupracovat i v dalších letech, věříme, že i náš závod, ač v punkovém duchu, bude pro tyto společnosti přínosem.

Víme, že spousta z vás k nám jezdí právě díky tomuto komornímu a přátelskému stylu, nízkému startovnému a hlavně kráse Jeseníků. Tímto směrem se budeme snažit postupovat i v dalších ročnících, zda budeme rozšiřovat kapacitu závodu zatím netušíme a necháme všemu volný průběh.

Ke konci roku 2014 se nám podařilo založit spolek Jesenická stovka, z. s. Na přípravách závodu se už aktivně podílejí 4 lidé (Martin Benc, Tomáš Benc, Tereza Sochorová, Iva Bencová). V týdnu před závodem a o samotném víkendu je náš tým podstatně větší (Anet Čáňová, Verča Pohanková, Ondra Zelenec, Kuba Jonáš, Martin Romanov, Martin Ryzí, Petr Benc, Vlasťa Dub, Jana Suchanová, Žanet Šedová, Dana Navrátilová, Radek Coufal, Anička Borková, Lenka Navrátilová). Všem pořadatelům tímto obrovsky děkuji, ať už trávili tři dny skoro bez spánku v centru závodu, obsluhovali vás po doběhu, vařili asi 10 hodin vkuse polívku, stáli pěknou porci hodin na tajných kontrolách anebo najezdili desítky kilometrů autem a fotili a natáčeli. Bez těchto lidí by závod nebyl tam, kde je a vlastně by vůbec nebyl, takže ještě jednou obrovské díky! Chtěl bych jen upřesnit dezinformaci o tom, že závod pořádá SK Fighter Inside. SK Fighter Inside nejsou oficiálními pořadateli, pouze dva členové se podílejí na celkové organizaci.

Bez sponzorů a partnerů by se závod nějak obešel, nebudeme tvrdit, že ne. Ale každopádně by nebyl na takové úrovni a za takové startovné. Jsme tedy moc vděční, že jsme se spojili s opravdu silnými hráči ve svém oboru. Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku nám opět za velmi výhodných podmínek poskytla tělocvičnu a tedy kvalitní zázemí. Šumperská společnost Tilak věnovala pořadatelům a 120 závodníkům čepice s logem závodu, v tombole pak bundu Aira. Inov-8 obdaroval ty nejlepší poukazy na odběr zboží. Poukazy pro nejlepší věnoval i Jonas park Ostružná formou víkendového ubytování pro dvě osoby. Holba a Kofola se starala o pitný režim závodníků, jak v cíli, tak na trati. Svět běhu byl naším mediálním partnerem, také věnoval poukazy a šátky Buff. Ručně dělané dřevěné medaile pro vás připravilo duo Tomáš Navrátil a Bětka Dostálová. Design a výrobu triček opět zařídil Vojta Vozda. Tisk map, účastnických listů a vlastně všeho podstatného pro nás uskutečnil ADAservis za výrazné slevy. Mapy.cz nám bezplatně poskytly mapové podklady. Velký dík patří také Olafu Čihákovi, který nás podporuje a propaguje prostřednictvím portálu dalkovepochody.cz, kde najdete informace o veškerém dění v oblasti dálkových pochodů a závodů. Všem těmto partnerům a lidem děkujeme za přízeň, nesmírně si toho vážíme!

Top