Slovo závěrem

Již dva týdny uběhly od Jesenické stovky, s odstupem času můžeme pomalu začít hodnotit, jak celá akce proběhla. Dovolím si tvrdit, že až na problém v úseku trati kolem Branné, kde spousta závodníků minula tajnou kontrolu na náměstí a pár menších detailů, proběhl závod na výbornou. Z vašich reakcí jsem pochopil, že závod se vám líbil.

Někteří měli poznámku, že by na trati mohl být i výstup až na samotný vrchol Pradědu. My jsme samozřejmě o téhle variantě uvažovali, ale jelikož je jediná přístupová cesta po asfaltce, která od rozcestí pod Pradědem měří zhruba kilometr a půl, byl by navíc úsek  třech kilometrů po asfaltce, navíc po stejné cestě tam i zpět. To nám přišlo zbytečné. Ti, kteří bojovali o čelní pozice by se nahoře stejně otočili a běželi hned na zpět. Ti, kteří vzali závod spíše jako pochod, tak mohli samozřejmě na Praděd zavítat tak či tak.

Spousta z vás nám při odchodu říkala „za rok zase“. Bohužel nad příštím ročníkem visí velký otazník, většinu příprav jsem dělal sám a časově je to opravdu náročné (kdo nějakou akci pořádá, ví, o čem mluvím).Za rok se na přelomu května a června (snad) konečně chystám ke státnicím a letos jsem strávil přípravami a pozávodním „uklízením“ necelé tři týdny. Jistě všichni pochopí, že si to příští rok nebudu moct dovolit. Je tedy otázkou, zda seženu do týmu někoho, kdo se závodu bude chtít věnovat naplno a investovat svůj volný čas nejen v den závodu. Času na rozmyšlenou je ještě dostatek a ovšem vás budeme samozřejmě informovat.

Závod by mohl proběhnout bez sponzorů, ale určitě by neměl takovou úroveň a i startovné by muselo být vyšší. Myslím, že za dvě stovky dostali závodníci dost zábavy.

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště nám za velmi příznivou cenu poskytla kvalitní zázemí.

Firma Inov-8 darovala ceny pro vítěze v celkové hodně okolo 8 tisíc korun. Inov-8 patří k absolutní špičce běžeckých bot a batohů. Zajímavé recenze, doporučení a reportáže ze závodů najdete na jejich webových stránkách.

Společnost Tilak věnovala bundu v hodnotě okolo 7 a půl tisíce korun, kterou si odnesla Klára Vozdová. Pokud chcete kvalitní bundu, kterou nebudete muset za dva roky vyhodit a na kterou se budete moct spolehnout, je Tilak správnou volbou.

Woox obdařil všechny závodníky za snahu na trati 50% slevou na jejich zboží a vítězové si dohromady odnesli ceny v částce přes 2 tisíce korun.

Holba a Jeseníky patří prostě k sobě. My chtěli, aby Holba patřila i k nám, a tak se nám podařilo vyjednat bečky a vy se tak mohli těšit v cíli na pivo.

Hudební festival Fingers up nám věnoval pro vítěze 6 lístků v celkové hodnotě 1800,-. Pokud máte v červenci čas, určitě vyražte do Mohelnice na tuhle mega párty, bude to stát za to!

Děkujeme všem sponzorům a také dalším partnerům, kteří se podíleli na prvních oficiálním ročníku Jesenické stovky.

Na závěr však největší díky patří vám, protože bez vás by celá akce neměla smysl. Atmosféra v centru byla skvělá a i my pořadatelé jsme si to užili. Tímto jako ředitel akce chci poděkovat všem organizátorům, kteří se podíleli na skvělém chodu celého podniku, udržovali dobrou náladu a vždy mě podporovali.

Martin Benc

Top