Suverénní Hruška a Kaniová

S náročnými podmínkami na trati si nejlépe poradili Zdeněk Hruška a Eliška Kaniová

V mužích od toho od prvních kroků šlapala trojice Hruška, Tabarka, Fröhn. Do Branné na 30. kilometru doběhli v čase 2:40, což je opravdu vražedné tempo. Ve stoupání na Šerák se podařilo dvojici Hruška - Fröhn trhnout Ondrovi Tabarkovi, který následně strávil 20 minut blouděním v husté mlze. Podmínky na hřebeni byly vůbec zajímavé. Hustá mlha, kdy mnohdy nešlo vidět na metr, bořící se sníh po kolena a tekoucí potoky po cestách, tedy ledová voda po kotníky. Vypadalo to, že o vítězství si to rozdá Zdenda s Robem. Osudové se stalo Robertovi odskočení na hřebeni na záchod mezi Ovčárnou a Skřítkem, kdy ztratil kontakt se Zdendou. Zdendovi už tak nic nebránilo postupně svůj náskok navyšovat a doběhnout si s přehledem pro vítězství. Róberta následně na Skřítku doběhlo duo Ondra Tabarka a skvěle dotahující Ondřej Kovářík. Vypadalo to na drama o druhé a třetí místo, na který si v tu chvíli dělali zálusk tři závodníci. Nakonec se vše vyřešilo již na trati. Robo začal postupně ztrácet, projevila se na něm únava z předchozích stovek (v letošním roce vyhrál již dvě stovky). Čekalo se jen na to, zda Ondrové uzavřou gentlmanskou dohodu, nebo si to rozdají na doběhu. Nakonec ruku v ruce doběhli na děleném 2. a 3. místě. 

Výsledky muži:

1. Zdeněk Hruška - 11:46:46

2. - 3. Ondřej Kovářík - 12:29:40

2. - 3. Ondřej Tabarka - 12:29:40

4. Róbert Fröhn - 12:52:30

V ženách byla situace jasná od prvních kroků. Eliška Kaniová vyhrála způsobem start a cíl a s úsměvem na rtech si doběhla pro vítězství. Na Skřítku byla druhá Veronika Drtilová. Závěrečná pasáž však vyšla lépe Evě Zborníkové, která se nakonec radovala z druhého místa. Třetí místo už si vzít Verča však nenechala.

Výsledky:

1. Eliška Kaniová - 15:32:24

2. Eva Zborníková - 16:12:34

3. Veronika Drtilová - 16:41:28

Neoficiální výsledky najdete na mujvysledek.cz. Oficiální výsledky budou ještě upraveny během týdne. U některých závodníků, kteří došli v neděli dopoledne ještě není doplněn výsledný čas. 

Top