Zas o kus dál

Asi nikdy se mi nic nepsalo tak těžce, ve spojitosti se stovkou, jako právě tento článek. Abych ulehčil práci těm, kteří neradi čtou nějaké výlevy, tak jen ve zkratce - Jesenická stovka letos nebude. Pro ty, které zajímají okolnosti a důvody, tu mám pár řádků níže.

Je mi jasné, že řada z vás bude smutná, ba dokonce nasraná. Nicméně cítím, že je čas se zase někam posunout. Vymyslet si projekt, který nebudu jen prodávat a sedět za kasou. Projekt, který budu žít, tak jako při nultém ročníku, kdy jsem běžel. No a protože nejsme troškaři, tak jsem se rozhodl splnit si rovnou ten největší sen. V půlce dubna odlítáme s Kubou do USA na Pacific Crest Trail (cca 4300km dlouhý trek vedoucí z mexických hranic po pacifické hřebenovce až do Kanady). Asi uznáte sami, že to nějaký čas zabere a do května bychom se nestihli vrátit.

Nabízela se celá řada variant, ale nakonec jsme se rozhodli, že letošní ročník vypustíme. Ačkoliv většina týmu byla pro pořádání, chci se naplno věnovat přípravám na trail a bojím se, že by tím organizace trpěla. Velkou část příprav jsem řešil sám bez toho, aniž by do toho někdo viděl. Bylo by tedy pro mě hodně složité všechny informace a záležitosti delegovat na někoho jiného. I když jsem přesvědčený, že by to dotyční zvládli, nejsem si jistý, že bych to zvládl já. Věřím, že nám to odpustíte. 

Chci poděkovat všem, kteří stovku přivedli až na vrchol. Je to hlavně má rodina, kamarádi, sponzoři. V neposlední řadě jste to vy a energie, kterou jste nám každý rok vlévali do žil! Díky, Vám všem, pacholci!

Slibovat vám, že se za rok uvidíme zase na startu, nebudu. Raději se s vámi rozloužím legendární větou: "Punks not dead, vy volové!".

 

Martin Benc

Top